AKTUALNOŚCI

Norwegian informuje o wzrostach w lotach międzynarodowych i stabilizacji w lotach skandynawskich

Norwegian przewiózł blisko 2,4 mln pasażerów w październiku, co oznacza wzrost o 6%.
Niskokosztowa firma lotnicza Norwegian podała najnowsze dane o ruchu lotniczym z ostatnich 6 miesięcy. Charakteryzują się one wzrostem na trasach międzynarodowych, szczególnie długodystansowych.

W ostatnim miesiącu dane wykazują stabilny i pozytywny rozwój dla tego przewoźnika. Przyszłe rezerwacje są również dobre. Zauważa się wzrost na trasach długodystansowych - szczególnie do Londynu Gatwick.

Norwegian przewiózł w październiku 2 385 906 pasażerów , co oznacza wzrost o sześć procent w porównaniu do analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Całkowity ruch pasażerski (RPK) wzrósł o dziesięć procent, zaś pojemność wzrosła o dwa procent. Współczynnik wykorzystania miejsc wzrósł o 6,2 punktu procentowego do 87,8 procent. Współczynnik wykorzystania miejsc na trasach długodystansowych to 96 proc.

"W tym miesiącu ruch charakteryzuje się stabilnym wzrostem na rynku skandynawskim, nie tylko w Norwegii, gdzie wielu przewidywało spadek popytu. Kiedy korporacje muszą zaoszczędzić koszty na podróże pracowników, szukają wysokiej jakości lotów w niższej taryfie ", powiedział CEO Norwegiana - Bjørn Kjos.

Norwegian obsłużył 99,7 procent swoich rejsów w październiku, z czego 85,3 proc odbyło się punktualnie.

źródło: www.tnp.no

oryginał artykułu: "Norwegian reports international growth and stable Scandinavian traffic"

Komentarze (
0
)

 

Partnerzy